Ana Sayfa  »  Çanakkale  »  Merkez  » Kaldırılması Gündemde...

Kaldırılması Gündemde...

Kaldırılması Gündemde...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından iskele meydanına kurulmak istenen tanıtım çadırı üzerinden başlayan tartışmalar gözleri "Çanakkalenin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi"ne çevirdi. Bir süredir kapalı bulunan ve ziyaretçisi olmayan serginin İskele Meydanından kaldırılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından iskele meydanına kurulmak istenen tanıtım çadırı üzerinden başlayan tartışmalar gözleri "Çanakkale'nin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi"ne çevirdi. Bir süredir kapalı bulunan ve ziyaretçisi olmayan serginin İskele Meydanından kaldırılması bekleniyor.
 
Geçtiğimiz haftalarda tartışmalara sebep olan 375 metrekarelik 9 metre yüksekliğindeki tanıtım çadırı İskele Meydanına kurulmak istenmişti. İl Basın Enformasyon Müdürlüğü ve Belediye arasında tartışmalara sebep olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gönderilen çadır, daha sonra Hamidiye Tabyalarına kurulmuştu. Tartışmalar bir anda gözleri "Çanakkale'nin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi"ne çevirdi.
 
ZİYARETÇİSİ YOK
Çanakkale Savaşları'nın 100.yıldönümü nedeniyle Kale Grubu tarafından yaptırılan ve İskeleme meydanında kurulan 23 Nisan 2016 tarihinde açılmıştı. 1 yıl boyunca kalması planlanan "Çanakkale'nin Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi" 2016 yana İskele Meydanında duruyor. Ziyaretçi sayısı git gide düşen Serginin son zamanlarda kapalı olduğu biliniyor. Devasa çadır'ın İskele Meydanına kurulmaması nedeniyle meydanda 4 yıldır duran Sergi merkezinin de kaldırılması isteniyor.


Kaynak: Aynalı Pazar - Son Dakika

Bilgiler
İlçe: Merkez
Paylaşım: 2 hafta önce. Paylaş
Yayınlanma: 2 hafta önce
Görüntülenme: 4
Reklam