Ana Sayfa  »  Çanakkale  »  Merkez  » Prof.Dr. Karaayvaz'ın Söyleyipte Yaptıramadığı Uygulamayı, AÜ Tıp Fakültesi Yaşama Geçirdi

Prof.Dr. Karaayvaz'ın Söyleyipte Yaptıramadığı Uygulamayı, AÜ Tıp Fakültesi Yaşama Geçirdi

Prof.Dr. Karaayvaz'ın Söyleyipte Yaptıramadığı Uygulamayı, AÜ Tıp Fakültesi Yaşama Geçirdi

Uygulamaya Direnenler Haberi Yüksek Sesle Okuyun

Prof.Dr. Karaayvaz'ın Söyleyipte Yaptıramadığı Uygulamayı, AÜ Tıp Fakültesi Yaşama Geçirdi.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı
Prof.Dr. Muammer Karaayvaz'ın Pandemi Koordinatörlüğü görevini sürdürürken, Devlet Hastanesi Aci Servisi için önerdiği ancak yaşama geçirmemek için direndikleri uygulamayı AÜ Tıp Fakültesi yaşama geçirdi. 
 
KOVİDLİ HASTALAR İLK BU ALANDA BAKILACAK

AÜ Hastanesi Acil Servisi’ne gelen hastaların ilk olarak ön triajlarının yapıldığını anlatan Prof. Dr. Yıldıray Çete, “Hastaların ateş, öksürük, nefes darlığı, yaygın vücut ağrısı gibi olası Kovid enfeksiyonunu düşündükten sonra hastalar ikinci triaja alınarak, Kovid-19 bulgularına mı yoksa normal acil alana alınıp alınmayacağına karar veriliyor. Kovid alanına gelen hastalar kişisel koruyucu ekipmanlarını donanımlı bir şekilde giymiş ekiplerle tanı ve tedavi süreçlerine devam edecek. Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı rehbere göre hangi hastaların ayaktan tedavi göreceği, hangi hastaların yatırılarak tedavi görebileceği çok net bir şekilde yazıyor. Özellikle risk faktörü olan, akciğer ve genel durumu kötü olan hastalara, hastanemizde ayrılmış Kovid servisi ve yoğun bakım alanı var. Oraya yatırılıp tedavi edilecek. Onun dışında Kovidli hastaların PCR örneklerini bu alanda alıp planlarını ve takiplerini yapıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Demokrat Gazetesi

En Çok Görüntülenler
Bilgiler
İlçe: Merkez
Paylaşım: 5 hafta önce. Paylaş
Yayınlanma: 5 hafta önce
Görüntülenme: 19
Reklam